توازن - تحقیقات حسابداری و حسابرسی
وب سایت شخصی جواد پورغفار - ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 23 تیر 1393
ارسال توسط جواد پورغفار


علامه بزرگوار حضرت آیت الله سید علی قاضی (ره) در هنگام اضطراب و ناراحتی های روحی، خواندن این کلمات را سفارش می کردند:

« لا اله الا الله وحده لا شریک له، له الحمد و له الملک و هو علی کل شیء قدیر، أعوذ بالله من همزات الشیاطین و أعوذ بک ربی من أن یحضرون إن الله هوالسمیع العلیم»طبقه بندی: مذهبی ، عرفانی،مهدویت،  مقاله نویسی،  زندگینامه بزرگان، جملات الهام بخش، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 23 تیر 1393
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 22 تیر 1393
با یاری خداوند متعال و در فرخنده سالروز ولادت با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) مقاله ای از مدیر مسئول توازن در فصلنامه  سیاستهای مالی و اقتصادی وزارت اموراقتصادی ودارایی تحت عنوان " تاثیر ساختار هیئت مدیره بر مدیریت سود در شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران" با تایید داوران محترم و تصویب نهایی هیئت تحریریه جهت چاپ در شماره 5 این فصلنامه که دارای اعتبار علمی- ترویجی است پذیرفته شد.طبقه بندی: با دانشجویان،  مقاله نویسی،  مقالات علمی و پژوهشی،  دل نوشته هاوخاطرات من، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : شنبه 21 تیر 1393

جناب شیخ رجبعلی خیاط   ره
عبد صالح خدا « رجبعلی نكوگویان » مشهور به « جناب شیخ » و « شیخ رجبعلی خیاط » در سال 1262 هجری شمسی، در شهر تهران دیده به جهان گشود. پدرش « مشهدی باقر » یك كارگر ساده بود. هنگامی كه رجبعلی دوازده ساله شد پدرش از دنیا رفت و رجبعلی را كه از خواهر و برادر تنی بی بهره بود، تنها گذاشت. از دوران كودكی شیخ بیش از این اطلاعاتی در دست نیست. اما او خود، از قول مادرش نقل می‌كند كه: « موقعی كه تو را در شكم داشتم شبی [ پدرت غذایی را به خانه آورد] خواستم بخورم دیدم كه تو به جنب و جوش آمدی و با پا به شكمم می‌كوبی، احساس كردم كه از این غذا نباید بخورم، دست نگه داشتم و از پدرت پرسیدم….؟ پدرت گفت حقیقت این است كه این ها را بدون اجازه [از مغازه ای كه كار می‌كنم] آورده‌ام! من هم از آن غذا مصرف نكردم. »

این حكایت نشان می‌دهد كه پدر شیخ ویژگی قابل ذكری نداشته است. از جناب شیخ نقل شده است كه: « احسان و اطعام یك ولی خدا توسط پدرش موجب آن گردیده كه خداوند متعال او را از صلب این پدر خارج سازد. » شیخ پنج پسر و چهار دختر داشت، كه یكی از دخترانش در كودكی از دنیا رفت.


ادامه مطلب
طبقه بندی: زندگینامه بزرگان، جملات الهام بخش،  مذهبی ، عرفانی،مهدویت،  با دانشجویان، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : شنبه 21 تیر 1393

http://www.iec-md.org/images/afraad/allameh_tabatabaei_3.jpg

علّامه طباطبایی (ره) خطاب به جوانی که از ایشان دستور اخلاقی خواسته بودند چنین مرقوم داشتند " السلام علیکم : برای موفق شدن لازم است همتی برآورده و توبه نموده، به مراقبه و محاسبه به‌پردازید. به این نحو كه: هر روز طرف صبح كه از خواب بیدار می شوید، قصد جدّی كنید كه هر عملی پیش آید، رضای خدا عزّاسمه را مراعات خواهم كرد.
آن وقت در هر كاری كه می‌خواهید انجام دهید، نفع آخرت را منظور خواهید داشت، به‌طوری كه اگر نفع اُخروی نداشته باشد، انجام نخواهید داد، هر چه باشد. و همین حال را تا شب وقت خواب ادامه خواهید داد. وقت خواب، چهار- پنج دقیقه‌ای در كارهایی كه روز انجام داده‌اید، فكر كرده و یكی‌ یكی از نظر خواهید گذرانید، هر كدام مطابق رضای خدا انجام یافته، شكر كنید و هر كدام، تخلف شده استغفار كنید و این رویه را هر روز ادامه دهید. این روش اگر چه در بادی (اوّل) حال، سخت و در ذائقه نفس تلخ می‌باشد، ولی كلید نجات و رستگاری است .کتاب برنامه سلوك در نامه‌های سالكان، ص 334.
نكته ‌ها و پیام ها:
1) لازمۀ موفقیّت، مراقبه و محاسبه نفس می‌باشد.
2) مراقبه و محاسبه نفس، باید به صورت مداوم و روزانه باشد.
3) هر چند مراقبه و محاسبه نفس در اوائل، كار مشكلی است ولی اگر ادامه یابد آثار و بركات زیادی به‌دنبال دارد.
طبقه بندی: مذهبی ، عرفانی،مهدویت،  زندگینامه بزرگان، جملات الهام بخش،  با دانشجویان، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : شنبه 21 تیر 1393
http://img.tebyan.net/big/1389/10/99231935517824121646230632251901411941786.jpg
سید کریم پینه دوز ، که در گوشه ای از بازار تهران به پینه دوزی و پاره دوزی اشتغال داشت ، از راه توسلات مداوم به امام حسین(ع) به مقامی دست یافته بود و بنا به گواهی جمع کثیری از علما ، امام زمان (عج) هرهفته به دیدار او می رفت.
در یکی از این تشرف ها ، وقتی سید کریم مشغول تعمیر کفش کهنه ای بود، امام عصر(عج) وارد مغازه او میشود.
سید، حضرت را احترام می کند و ضمن گفت و گو با ایشان به تعمیر کفش ادامه می دهد.در حین گفتگو حضرت رو به او کرد و فرمود:سید کریم آیا کفش مرا هم تعمیر می کنی؟ سید کریم از روی صداقت گفت :آقاجان با کمال منت! به چشم! اما چون قول داده ام ، ابتدا باید این سه کفش را بدوزم. دقایقی دیگر حضرت تقاضای خود را تکرار کرد.
سید کریم دیگر طاقت نیاورد، برخاست و مولایش را در آغوش گرفت ، پیشانیش را بوسید و گفت : من غلام و نوکر و خاک پای شمایم، این همه مرا امتحان نکنید! حضرت او را دلداری داد و پایبندی اش بر قول و قرارش را مورد تمجید قرار داد.


منبع:سیف اللهی، محمدحسن، آقا شیخ مرتضی زاهد،ص119طبقه بندی: مذهبی ، عرفانی،مهدویت،  با دانشجویان، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : شنبه 21 تیر 1393
mahdi-etudfrance.ir (84)
روزی احمد بن اسحاق مقدار قابل توجهی وجوهات شرعیه خدمت امام حسن عسگری(ع) عرضه کرد.امام به کودک بسیار خوش سیما و نورانی که بر زانوهایش نشسته بود نگاه کرده و فرمود: ای پسرم! این اموال از شیعیان و دوستان تو می باشد، آنها را بازکن و تحویل بگیر. ناگهان حضرت حجت(عج) اظهار داشت : ای پدر! و ای سرورم! آیا جایز است که دست به سوی اموالی دراز کنم که آغشته به حرام است؟! سپس امام حسن عسگری(ع) به احمد بن اسحاق فرمود:آنچه در کیسه ها می باشد بیرون بیاور تا فرزندم حلال و حرام آنها را از یکدیگر جدا نماید.حضرت حجت (عج) اظهار داشت:در این کیسه یک دینار مشکوک،از اهالی شهر ری مربوط به فلان تاریخ می باشدکه مغشوش می باشد.صاحب آن کیسه نیز فلانی است که در فلان شهر مقدار یک من و یک چارک نخ، جهت بافتن پارچه به فلان بافنده معروف داد و چون مدتی طولانی سپری شد، نخ ها را دزد به سرقت برد.و صاحب نخ ها نساج را تکذیب و جریمه کرد و به جای آن ، یک من و نیم غرامت گرفت.پس یک دینار با تکه ای پارچه در این کیسه از چنین راهی به دست آمده است که حرام می باشد.
آنچه درون این کیسه است ، مال فلان شخص است که در فلان محله قم زندگی میکندو مقدار هفتاد دینار می باشد که نباید دست زده شود.زیرا این ها بابت فروش گندم هایی است که مال با کشاورز اختلاف داشتند ومال که سهم کشاورز را کمتر از حقش داد.پس از آن حضرت ولیعصر(عج) فرمود:ای احمد بن اسحاق این اموال را به صاحبانشان برگردان، ما نیازی به آنها نداریم.و اکنون کیسه آن پیرزن را بیاور. احمد گفت: من به طور کلی آن کیسه را فراموش کرده بودم.

منبع:احتجاج طبرسی:ج2،صص524-527،ینابیع الموده:ج3،ص319(نقل از کتاب چهل داستان و چهل حدیث از امام زمان(ع)نوشته عبدالله صالحی)طبقه بندی: مذهبی ، عرفانی،مهدویت،  با دانشجویان، 
ارسال توسط جواد پورغفار
 googlea4.com_imam_zaman_hazrate_mahdi (7) 
میرزا احمد عابد نهاوندی، در بازار تهران جنب مسجد جامع ، طباخی و چلویی داشت و چون به همراه غذایی که به دست مردم می داد، ایشان را پند و اندرز هم می کرد به حاج مرشد چلویی لقب یافت.
همیشه مغازه او از سایر مغازه ها شلوغ تر بود . گویا خداوند متعال به کسب و کار او برکت داده بود.مشهور است که حاج مرشد ، خدمت حضرت بقیه الله (عج) شرفیاب شده اند و گاهی ماموریت هایی نیز از طرف آن حضرت به او محول شده است. حاج مرشد شبی حضرت نبی اکرم(ص) و حضرت امیر(ع) را در خواب می بیند که به مغازه چلویی او وارد شدند.حضرت رسول با دست مبارکش، به تابلویی که مرشد بالای دخل مغازه نصب کرده بود اشاره کرده و همراه با تحسین آن را به حضرت علی(ع) نشان می دهند.مرشد روی تابلو نوشته بود:
نسیه داده می شود حتی به شما.وجه دستی هم در حد وسع پرداخت می شود.

منبع:کیمیای محبت، محمدی ری شهری، محمد. صص121-120طبقه بندی: مذهبی ، عرفانی،مهدویت،  با دانشجویان، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 15 تیر 1393
10 نکته درباره تاثیر آب بر بدن
آب که بیش از نیمی از سطح کره زمین را پوشانده است در عین حال ماده ای کمیاب است. 75 درصد بدن انسان را آب تشکیل داده است و ما روزانه بیش از 2 لیتر از آن را به واسطه ی تنفس، تعریق و ادرار از دست می دهیم.
با این حال همواره نکاتی هست که شاید ندانیم. در ادامه 10 نکته ی جالب درباره ی تاثیر آب بر بدن را ذکر می کنیم:
1-بدن انسان از آب برای کنترل سوخت و سازش استفاده می کند. بدون آب هضم و جذب غذا به خوبی صورت نخواهد گرفت.
2-آب ظرفیت گرمایی بالایی دارد و به همین دلیل دمای بدن را کنترل می کند.


ادامه مطلب
طبقه بندی: پزشكی، طب سنتی، تغذیه،  دانستنی ها، كامپیوتر،تاریخی، تصویر و...، 
ارسال توسط جواد پورغفار
آخرین مطالب
(تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدامیك از موضوعات این سایت را بیشتر می پسندیدصفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات