توازن - تحقیقات حسابداری و حسابرسی
وب سایت شخصی جواد پورغفار - ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران

گزارش / سلیم موذن زاده نامدارترین مرثیه خوان تاریخ کشور
سلیم مؤذن‌زادهٔ اردبیلی یکی از مداحان معروف ایرانی است که در سال ۱۳۱۵ خورشیدی در شهر اردبیل زاده شد. وی که بیش‌تر نوحه‌هایی را به زبان ترکی آذربایجانی سروده، به زبان‌های فارسی و عربی نیز تسلط دارد. پدرش شیخ عبدالکریم مؤذن‌زادهٔ اردبیلی نخستین مؤذن رادیوی ایران است و برادرش رحیم مؤذن‌زادهٔ اردبیلی نیز از مؤذنان معروف اسلامی است. سلیم مؤذن‌زاده در مراسم ختم حیدر علی‌اف رئیس‌جمهور پیشین جمهوری آذربایجان برای اجرای نوحه دعوت شده بود.


ادامه مطلب
طبقه بندی: زندگینامه بزرگان، جملات الهام بخش،  مذهبی ، عرفانی،مهدویت، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 27 آبان 1392

برای اغلب ما فرقی نمی کند روی اسکناس چه تصویری طراحی شود همین که پول باشد خوب است . مهم نیست چه شکی باشد اما از نظر هنرمندان و فرهنگ شناسان تصاویری که روی اسکناس ها طراحی  و روی سکه ها ضرب می شوند نشانه فرهنگ و

زندگی مردم یک ملت است.

به گزارش بانکی دات آی آر، با نگاه کردن به اسکناس های موجود در یک کشور به خیلی از مکان های دیدنی ، جاذبه های گردشگری، افراد برجسته و حتی روزهای غرور آفرین آن ملت پی می بریم. با این مقدمه شما را به تماشای تصاویر زیر دعوت می کنیم.

نماد تفکر و علم ایرانیادامه مطلب
طبقه بندی: دانستنی ها، كامپیوتر،تاریخی، تصویر و...، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 27 آبان 1392
   طبقات مردم در ایران قدیم
در اوستا غالباً ‌از سه طبقه مردم سخن رفته است که عبارت از: آثروانath van رته اشترRatheeshtar و استریه فشیانت vartry fshiant به معنی طبقه آذربان «نگهبان آتش روحانی»دارنده گردونه «آرتشتار» یعنی جنگاور و برزگر می باشد در یک جای دیگر در اوستا از طبقه چهارمی بنام «هوئی تی Huiti »یاد شده که همان طبقه پیشه وران است. در روزگار هخامنشی مردم ایران بر پنج طبقه تقسیم می شدند از این قرار: بزرگان، مغان، برزگران، ‌و بازرگانان و پیشه وران. از طبقه ی بزرگان هفت خانواده پارسی که ذکر ایشان در پیش گذشت در درجه اول بودند و مناصب لشگری و کشوری کشور در دست آنان بود اما طبقه ی دوم مغان یا روحانیان بقول هرودوت، ‌ایشان از طوایف شش گانه ی ماد بودند و آنان کاهنان و مجریان رسوم مذهبی بودند و این شغل در طبقه ی ایشان ارثی بود، ‌یعنی کسی نمی توانست مغ شود مگر پدر اومغ بوده باشد از قراین چنین بر می آید که مغان در دوره هخامنشی می خواسته اند با تعصبات مذهبی نفوذی را که در دوره ی ماد داشته اند برگردانند ولی داریوش بزرگ چون نفوذ ایشان را بخلاف مصالح مملکت می دانست از واقعه ی بردیای دروغی که «گئوماتای»مغ باشد استفاده کرده مغان را محدود ساخت. داریوش در کتیبه ی بیستون گوید:
معابدی را که گئوماتا خراب کرده بود من تعمیر کردم. از این سخن فهمیده می شود که چون گئوماتای مغ که به احتمال قوی از پیشوایان دین زرتشت بوده بر تخت نشست به ویران ساختن معبدها فرمان داده است زیرا آن را برخلاف مذهب می دانسته. اطلاع ما راجع به مغان قدیم بسیار ناچیز است. هرودت گوید.


ادامه مطلب
طبقه بندی: دانستنی ها، كامپیوتر،تاریخی، تصویر و...، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 27 آبان 1392


طبقه بندی: روانشناسی و موفقیت، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 27 آبان 1392

خواص شگفت انگیز انار برای سلامتی


انار میوه‌ای خوشمزه و شفابخش است. دلیل خاصیت شفابخشی انار وجود مقدار زیادی ویتامین ث و دیگر ویتامین‌‌هاست. همچنین وجود پتاسیم و منیزیم در انار، عاملی برای تصفیه خون است.
در قدیم از پوست این میوه در صنایع رنگ‌رزی و همچنین از برگ چوب درخت این میوه نیز برای علاج برخی بیماری‌ها استفاده می‌شده است. در این مطلب به برخی از فواید این میوه اشاره شده است که مطالعه آن به شدت توصیه می‌شود.

1 - کمک به سلامت دندان‌ها

انار حاوی ترکیبات پلی فنیل و دارای خاصیت ضد باکتری است که در فرمول دهانشویه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیبات عامل پیشگیری از بروز پلاک دندان است که باعث ایجاد حفره و خراب شدگی‌دندان و التهاب لثه می‌شود.
همچنین انار برای برفک‌های دهانی بسیار مفید است.

2 - کاهش‌دهنده کلسترول خون

نتایج تحقیقات بر روی افرادی که در هفته حداقل دو بار آب انار نوشیده‌اند نشان داده که 18 درصد کلسترول بد خون آنها کاهش پیدا کرده است. مصرف انار عامل کاهش التهاب دیواره عروق خونی و کاهش احتمال تصلب شرایین است.


ادامه مطلب
طبقه بندی: پزشكی، طب سنتی، تغذیه،  دانستنی ها، كامپیوتر،تاریخی، تصویر و...، 
ارسال توسط جواد پورغفار

همه عبارت های شطرنج در یک شعر عاشورایی
 
 
میرزا محمدتقی حجت‌الاسلام متخلص به «نیر» دهم محرم سال ۱۳۳۰ قمری مصادف با شهادت سالار شهیدان(ع) در شهر تبریز دار فانی را وداع گفت و بنا بر وصیت خویش، جنازه‌اش در نجف اشرف مدفون شد. 

رسا: ماه محرم فرصتی برای گرامی داشت یاد و خاطره حجت الاسلام نیر تبریزی، حافظ شعر عاشورایی است. این عالم برجسته با جمعی از شعرا و فضلای عصر خویش مکاتبه و دوستی داشته و در سروده‌هایش بیشتر متأثر از حافظ شیرازی بود.

"نیر" شاعری مجتهد
حجت الاسلام شیخ محمد تقی، متخلص به «نیر» یکی از علما و شعرای معاصر آذربایجان و تبریز و در عین حال یکی از مفسران و کاوشگران علوم و معارف قرآنی است.


وی فرزند دوم ملا محمد ممقانی بود که در سال ۱۲۴۸ هجری قمری، مطابق با ۱۲۱۱ شمسی به دنیا آمد. نیر در سن ۲۲ سالگی برای تحصیل علوم دینی عازم نجف اشرف شد که در بازگشت به عنوان محدث، فقیه و مجتهد شناخته می‌شد. وی در فنون شعر و ادب نیز از اساتید این فن به شمار آمد.

حجت الاسلام نیر تبریزی با جمعی از شعرا و فضلای عصر خویش مکاتبه و دوستی داشته و در سروده‌هایش بیشتر متأثر از حافظ بود. از آن‌جایی که اشعار وی در رثای شهادت اباعبدالله الحسین(ع) سال‌ها است که در مجالس عزاداری آن امام همام زمزمه می‌شود، حجت الاسلام نیز تبریزی را حافظ شعر عاشورایی لقب داده‌اند.

دیوان اشعار مرحوم حجت‌الاسلام نیر تبریزی، فقیه، محدث و ادیب معاصر در سه بخش مثنوی آتشکده، لآلی منظومه و دیوان غزلیات در سال ۱۳۰۹ سروده شده که متضمن قصاید، قطعات، مراثی و مدایح در اوزان و بحور مختلف، بالغ بر سه‌هزار بیت است که در سال ۸۷ با تصحیح و تعلیقات دکتر بهروز ثروتیان منتشر شده است.


ادامه مطلب
طبقه بندی: زندگینامه بزرگان، جملات الهام بخش،  مذهبی ، عرفانی،مهدویت،  با دانشجویان، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 20 آبان 1392
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : جمعه 10 آبان 1392

Preparation herbal tea to treat colds

سرماخوردگی

سرماخوردگی یکی از شایعترین بیماری هاست که بیشتر در فصولی مانند: پاییز و زمستان افراد را درگیر و گاهی هم زمین گیر می کند. برای درمان سرماخوردگی روش های بسیاری وجود دارد که ما در این مطلب قصد معرفی یکی از بهترین روش ها که در طب سنتی توجه ویژه ای شده را داریم،لازم به ذکر است برای درمان سرماخوردگی نیاز به موارد دیگری است مانند : استراحت، استفاده از انواع سوپ و مایعات گرم و میوه های حاوی ویتامین ث که در مطلب دیگری به صورت کامل توضیح خواهیم داد.ادامه مطلب
طبقه بندی: پزشكی، طب سنتی، تغذیه، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : جمعه 10 آبان 1392

کتاب حاضر یکی از بهترین کتابهای عصر حاضر است که توسط استاد غیاث الدین الجزایری تالیف شده است، اگر اهل کتاب مطالعه هستید پیشنهاد می کنم مطالعه کنید.

اعجاز خوراکیها

این کتاب داری یک جلد می باشد لینک دانلود در ادامه مطلب قرار دارد

نام کتاب: اعجاز خوراکیها

نویسنده: دکتر غیاث الدین جزایرى
تعداد جلد: 1
تعداد صفحات: 330
فرمت کتاب: PDF
زبان کتاب: فارسی

لینک دانلود :  دانلود 
طبقه بندی: پزشكی، طب سنتی، تغذیه، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : جمعه 10 آبان 1392

Vitamin A

ویتامین A

نام دیگر : رتینول

امروزه با توجه به پیشرفتهای علمی و همچنین روشهای اطلاع رسانی همه ما تقریباً با انواع ویتامین ها به خصوص ویتامین آ که در نظر عموم ویتامینی برای تقویت بینایی است، مورد مصرف قرار می گیرد آشنایی داریم. اما قصد داریم تا شما را با تمام ابعاد و خواص درمانی آن آشنا کنیم تا جایگاه بهتری را در سبد غذایی داشته باشد.

با توجه به اینکه ویتامین آ محلول در چربی است و به اشکال مختلفی در طبیعت وجود دارد که بیشتر در غذاهای حیوانی یافت می شود اما منابع دیگری هم دارد که به طور کامل توضیح خواهیم داد.ادامه مطلب
طبقه بندی: پزشكی، طب سنتی، تغذیه، 
ارسال توسط جواد پورغفار
آخرین مطالب
(تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدامیك از موضوعات این سایت را بیشتر می پسندیدصفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات