توازن - تحقیقات حسابداری و حسابرسی
وب سایت شخصی جواد پورغفار - ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران

مرتبه
تاریخ : شنبه 27 مهر 1392

به خاطر سپردن لغتهای یک زبان خارجی می تواند یکی از بخشهای خسته کننده در فراگیری زبان باشد. خوشبختانه روشهای مختلفی برای سرعت بخشیدن و نیز لذت بخش کردن آن وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

۱- کارتهای نمایش (Flash cards)

استفاده از کارتهای نمایش سریعترین روش برای مرور لغاتی است که نیاز به تکرار دارند. این روش بسیار مؤثر و در عین حال کم هزینه است.

روش کار بدین صورت است که یک دسته کارت مقوایی، در اندازه‌ای که در جیب جا شوند، تهیه می‌کنید، در یک روی آن لغت انگلیسی را می‌نویسید و در سمت دیگر کارت معنی آن را به فارسی وارد می‌کنید. همانطور که کارتها را مرور می‌کنید، لغتها را به دو دسته تقسیم می‌کنید: آنهایی که معنی آن را فوراً به خاطر می‌آورید و آنهایی که به راحتی نمی‌توانید معنی آن را به خاطر آورید. به مرور لغتهایی که هنوز به آنها تسلط پیدا نکرده‌اید آنقدر ادامه می‌دهید تا اینکه مطمئن شوید آنها را بخوبی یاد گرفته‌اید.ادامه مطلب
طبقه بندی: با دانشجویان،  منابع كارشناسی ارشد و دكتری،  جزوات درسی،  روانشناسی و موفقیت، 
ارسال توسط جواد پورغفار


درمان “پوکی استخوان” با بهترین میوه پاییزی

نصیر دهقان پزشک و پ‍ژوهشگر طب سنتی در گفتگو با خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران گفت: از منظر طب سنتی خرمالو دارای خاصیت “اشتهاآور” و ضد خونریزی است.
ادامه مطلب
طبقه بندی: پزشكی، طب سنتی، تغذیه، 
ارسال توسط جواد پورغفار
شخصی است که در جهان هتلداری چهره ای موفق است و از معدود ایرانیانی است که توانسته خود را در میان هتلداران جهان مطرح کند . وی دارای بیش از 5000 تخت در جزایر قناری اسپانیا و چندین هتل و پارك مدرن در ایران است.او مهندس حسین ثابت است.

متولد مشهد . نمی توانی سنش را حدس بزنی . یک پارچه انرژی است با حافظه ای قوی . شعر بلند عقاب دکتر خانلری را با شور و احساسی میهن پرستانه می خواند . در مشهد درس خوانده . نهج البلاغه را خوب می شناسد . از قرآن نمونه می دهد و به شش زبان زنده دنیا حرف می زند . او یک ایرانی مسلمان است که به ذره ذره این خاک اهورایی عشق می ورزد .

اتاقش جمع و جور است و مثل تمامی هتل بزرگ داریوش روح ایرانی به وسیله ، نقش برجسته ها و تصاویر هخامنشی موج می زند . حسین ثابت شعر می خواند . از عرفان می گوید و از ایران .
 حسین ثابت ابتدا اقدام به ساخت هتل بزرگ داریوش نمود (این هتل مجلل ترین هتل کشور است). سوئیت های ان در زمان های عادی سال هر شب 400 هزار تومان و در ایام عید نوروز و .. تا 700 – 800 هزار تومان هر شب اجاره داده میشود. وی پس از ان اقدام به ساخت پارک دلفین ها و پارک شیرها و چندین پروژه تفریحی دیگر در کیش نمود.ادامه مطلب
طبقه بندی: روانشناسی و موفقیت،  با دانشجویان، 
ارسال توسط جواد پورغفار
برترین ها:آنها میلیاردر هستند اما میلیاردرهایی خودساخته، هیچ‌كدام از آنها در خانواده‌ای ثروتمند نبوده‌اند اما ایده‌های عالی، پشتكار، هوش و گاهی نبوغ، آنها را به غول‌های بزرگ اقتصادی دنیا بدل كرده است. حالا آنها رازهای موفقیت خود و درس‌هایی را كه در كل زمان گرفته‌اند با شما در میان می‌گذارند.

یك خصلت مشترك میلیاردرهای خودساخته این است كه آنها برای بیان دیدگاه‌ها و عقایدشان راحت هستند و خجالت نمی‌كشند. به‌همین دلیل می‌توانید از ذهن فعال و دیدگاه‌های خلاقانه آنها استفاده كنید و حتی از آنها كمك بگیرید تا ثروتمند شوید،‌ یا اینكه قدرت رهبری‌تان را افزایش دهید یا در كار موفق‌تر شوید.خب، طبیعی است كه این میلیاردرها به شما نمی‌گویند كه با صرفه‌جویی در مصرف بنزین می‌‌توانید ماهی 10 دلار صرفه‌جویی كنید، یا با خاموش‌كردن چراغ‌های اضافی می‌توانید كمی پس‌انداز كنید، طبیعی است كه توصیه‌های آنها درباره مسائل، كلی باشد. مثلا اینكه چگونه در كارتان موفق‌تر باشید، چگونه در حرفه‌تان جهش كنید و مسائلی از این قبیل...
مطالعه نظرات این افراد می‌تواند دیدگاه جالبی به شما بدهد و در زندگی شما تغییراتی ایجاد كند.وارن بانت


ادامه مطلب
طبقه بندی: با دانشجویان،  روانشناسی و موفقیت، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 22 مهر 1392

موفق, افراد موفق, موفق‌ترین افراد

ما هم باور داریم که تفکر هوشمندانه زندگی را تغییر می‌دهد، در اینجا به 15 مورد از بهترین طرز فکرهای افراد موفق اشاره می‌کنیم .

موفق‌ترین افراد دنیا یک خصوصیت مشترک دارند: طرز فکرشان با دیگران فرق دارد.

چون ما هم باور داریم که تفکر هوشمندانه زندگی را تغییر می‌دهد، در اینجا به 15 مورد از بهترین طرز فکرهای افراد موفق اشاره می‌کنیم.

1 - فکر کردن یک نظم است. اگر می‌خواهید در آن بهتر شوید، باید روی آن کار کنید.

می‌توانید برای برنامه‌ریزی فکر کردنتان وقت بگذارید مثلاً هر دو هفته یکبار یک نصفه روز، هر یک ماه یک روز کامل و هر سال یک تا دو روز کامل.ادامه مطلب
طبقه بندی: با دانشجویان،  روانشناسی و موفقیت، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 21 مهر 1392
حتما بخوانید


زندگینامه هوندا
تصور این كه یك پسر آهنگر فقیر كه با صداهای كوبنده پتك بر سندان بزرگ شده بود صاحب شركت هوندا موتور شود و بتواند یكی از ثروتمندان شركت خودروسازی ژاپن تبدیل گردد كمی سخت به نظر می‌رسد، خصوصا این كه او هیچ تحصیلات عالیه‌ای هم نداشت.
سوئی چیرو هوندا، پسر آهنگر فقیری در روستای كوچك كومیو بود این روستا در ۲۷۰ كیلومتری جنوب غربی توكیو قرار داشت. پدرش در كنار كار آهنگری دوچرخه هم تعمیر می‌كرد. او پیش از ورود به مدرسه در تعمیر دوچرخه به پدرش كمك می‌كرد. هنگامی كه هوندا به یك آگهی كوچك استخدام شاگرد در یكی از مجلات تجاری برخورد بلافاصله دست از تحصیل كشید و چسبید به كار، به آن پاسخ داد.

مدتی به عنوان شاگرد گاراژ پذیرفته شد اما در نهایت مجبور به پرستاری از كودك صاحب گاراژ شد. او برای این كار ماهی یك دلار و ۲۵ سنت حقوق می‌گرفت. هوندا كه ناراحت و خسته شده بود به خانه بازگشت اما فقط ۶ ماه در آنجا ماند و دوباره به توكیو برگشت. این مرتبه به عنوان مكانیك خودرو ۶ سال در توكیو ماند و در ۲۲ سالگی به زادگاهش بازگشت تا خودش به تعمیر خودرو بپردازد. علاقه هوندا به خودرو او را به سوی خودروهای مسابقه سوق داد و در سال ۱۹۳۶ توانست میانگین ركورد سرعت جدیدی خلق كند.


ادامه مطلب
طبقه بندی: با دانشجویان،  روانشناسی و موفقیت،  زندگینامه بزرگان، جملات الهام بخش، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 18 مهر 1392
با یاری خداوند متعالمقاله ای از مدیر توازن با عنوان "بررسی متغیرهای موثربرانتخاب سهام براساس تحلیل سلسله مراتبیAHPو ار تباط آن با بازده سهام " در مجله اقصادی وزارت امورقتصادی ودارایی مورد پذیرش قرار گرفت كه در شماره های آتی مجله به چاپ خواهد رسید.طبقه بندی: با دانشجویان،  مقالات علمی و پژوهشی،  درباره گوگان،  دل نوشته هاوخاطرات من، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 7 مهر 1392
آزمون انقطاع زمانی یا آزمون cut off یکی از مهمترین آزمونهای محتوایی است که برای حصول اطمینان از کامل بودن (تمامیت) حسابها و نیز در جهت رعایت فرض دوره مالی ،فرض تعهدی و نیز اصل تطابق مناسب هزینه ها با درآمدها ،به اجرا گذاشته می شود.
ضرورت این آزمون از آنجا ناشی می شود که فرض دوره مالی بر حسابداری حاکم است و در صورتیکه غیر از این بود یعنی صورتهای مالی فقط در پایان عمر شرکت تهیه می گردید،دیگر لزوم به انجام تست انقطاع زمانی نبود،در حقیقت هدف از اجرای این آزمون محتوایی این است که مطمئن شویم رویدادهای مالی در بین دوره های مالی جابجا نشده است. برای این منظور حسابرسان مستقل رویدادهای حدود یک هفته یا ده روز قبل از پایان سال مالی و یک هفته یا ده روز بعد از پایان سال مالی را از طریق مدارک موجود مانند: شماره چکها،شماره فاکتورها،بارنامه ها،رسیدها و حواله های انبار و سایر مدارک بررسی می کنند تا از عدم جابجایی رویدادها اطمینان پیدا کنند.‎طبقه بندی: مباحث حسابرسی،  جزوات درسی،  با دانشجویان، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : شنبه 6 مهر 1392
دوستان عزیز، قبل از شروع مطالعه حتماً هدفتان را مشخص كنید. این هدف می‌تواند لذت بردن از یك رمان،‌ فهمیدن و درك یك مطلب، شركت در كنكور یا آمادگی برای امتحان و ..... باشد.برای مطالعه مطالب، بهتر است در ابتدا به صورت كلی و اجمالی مرور كنید و سپس مطالعه جزئیات را شروع كنید.

 برای تصمیمات و كارهای روزمره خود برنامه‌ای را دنبال كنید. برنامه‌ریزی، همت و پشتكار، پله‌های موفقیت را تشكیل می‌دهند. پس طبق برنامه عمل كنید و از اینكه نتوانستید كل برنامه را در مدت زمان مقرر تمام كنید، مایوس نشوید. ادامه مطلب
طبقه بندی: با دانشجویان،  روانشناسی و موفقیت،  دانستنی ها، كامپیوتر،تاریخی، تصویر و...، 
ارسال توسط جواد پورغفار
در بین کاربران سایت پی اچ دی تست به ویژه داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی کمتر کسی است که بابک – حسابداری رانشناسد. نظرات ایشان در صفحه تجربیات مصاحبه دانشگاه آزاد اسلامی برای بسیاری از کاربران راهگشا بود. ایشان در آزمون دکتری ۹۲ آزاد در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران پذیرفته شده اند و این بهانه ای شد تا پای صحبت های شان بنشینیم.


ادامه مطلب
طبقه بندی: منابع كارشناسی ارشد و دكتری، 
ارسال توسط جواد پورغفار
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدامیك از موضوعات این سایت را بیشتر می پسندیدصفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic