توازن - تحقیقات حسابداری و حسابرسی
وب سایت شخصی جواد پورغفار - ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 29 مرداد 1392
فارن پالیسی می‎نویسد: "تلاش اولیه منجر به شکست شد، اما پس از کش و قوس عجیب، نیروهای کودتاچی توانستند به هم بپیوندند و در تلاش مجددشان در 19 اوت موفق بشوند."
در شصتمین سالگرد کودتای 28 مرداد 1332، "آرشیو امنیت ملی" آمریکا اسنادی را منتشر کرد که ضمن نشان دادنِ نقش سازمان در رهبری اقدام فوق، آن را بخشی از فعالیت "سیاست خارجی" آمریکا معرفی می‎کند.ادامه مطلب
طبقه بندی: دانستنی ها، كامپیوتر،تاریخی، تصویر و...، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 21 مرداد 1392
پدر عرفان کابالیسم، اسحاق لوریا(20) که شبکه عرفانی او را کابالای لوریانی می نامند، بر این باور بود که معادل درخت روح ها در بهشت، درخت های روح زمینی نیز وجود دارد. بر اساس آموزه های او درختان در طبیعت مأمن و جایگاه روح ها هستند. در شرح حال اسحاق لوریا آمده است که وی روزی شاگردان خود را برای تعلیم به میان طبیعت برد، ناگهان دید که روح های بسیاری درختان را احاطه کرده اند، او لحظاتی با روح ها سخن گفت، شاگردان که روح ها را نمی دیدند پرسیدند استاد با که سخن می گویید و اسحاق پاسخ داد اگر شما هم صدای آنها را می شنیدید می دیدید که چه روح های بسیاری در درختان حضور دارند. (21) این روایت درست همان چیزی است که در سکانس معرفی درخت روح ها به جیک در فیلم آواتار به تصویر کشیده شده است. در آواتار نیز نیتیری به جیک می گوید که درختان جایگاه روح ها هستند روح اجداد ما، و ما می توانیم صدای آنها را بشنویم.


ادامه مطلب
طبقه بندی: مذهبی ، عرفانی،مهدویت، 
برچسب ها: نقد، فیلم، نقدفیلم، فیلم اواتار، فیلم AVATAR، نقد فیلم اواتار، نقد فیلم AVATAR،
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 21 مرداد 1392
از آنجا که مبانی کابالیستی و ماسونی دین نوین جهانی به سادگی و به طور مستقیم قابل القاء به ذهن پیروان ادیان مختلف سراسر جهان نیست، در حال حاضر این آموزه ها تکثیر و تنوع یافته و در قالب های گوناگون و متنوع به شکل دوره ها و فرقه های عرفانی، خودشناسی، خدای درون و همانند آن ارائه می شوند. تکثیر این آموزه ها بر اساس زیست‏بومِ فرهنگی هر منطقه شکل می گیرد. به عنوان مثل دوره های تفسیر حافظ، مولوی خوانی و حتی تفسیر قرآن هایی طراحی شده است که با اتکا به آموزه های کابالیستی بدون آنکه نامی از آن به میان آورند، به توضیح و تفسیر متون ادبی و دینی بومی ایران، می پردازند.


ادامه مطلب
طبقه بندی: مذهبی ، عرفانی،مهدویت، 
برچسب ها: نقد، فیلم، نقدفیلم، فیلم اواتار، فیلم AVATAR، نقد فیلم اواتار، نقد فیلم AVATAR،
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 9 مرداد 1392
مااه مبارك رمضان بدون شك وتردید با سایر ماههای خدا متفاوت هست چراكه در این ماه انسانها حضور خداوند رو بیشتر حس می كنند و دلیل آن هم این است كه خداوند دراین روزها درهای رحمتش را بدون حساب وكتاب بر روی بندگانش گشوده است .واما در این بین شبهای قدر، قدرو منزلتی دیگر دارد شبهایی كه سرنوشت انسانها رقم می خورد و انسان می تواند در این شبها سرنوشت خود را به بهترین شكل عوض كند و از مقربین حضرتش شود.نمی دانم چه بگویم وچه بنویسم در این ایامی كه دلها را سراسر غبارگرفته چه كنیم تا بتوانیم سرنوشت خودمان را بخوبی رقم زنیم شب قدری كه قدر آن از هزار ماه افضل است وبه عبارتی از 80 سال برتر است اما در این شب چه نهفته است كه برابر عمر كامل یك انسان است.واقعا سرنوشت ما چه خواهدشد.چقدر فاصله بین ما و اعتقاداتمان افتاده است .خدوندا به ما قدرت درك معارفت را احسان فرما تا بتوانیم در این آشفته بازار كه هر كسی به دنبال منافع شخصی خود می باشد راه نجاتمان را پیدا كنیم.در این شبهای عظیم از همه دوستان حلالیت می طلبم و ازیكایك عزیزان التماس دعا دارم.این چه شبی است كه درآن همه ملائك و روح به ازعرش به فرش نزول می كنند.


ادامه مطلب
طبقه بندی: مذهبی ، عرفانی،مهدویت، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : شنبه 5 مرداد 1392
عباس دوران سال ۱۳۲۹ در شهر شیراز دیده به جهان گشود. دوران کودکی، نوجوانی و جوانی را در شیراز گذراند. وی پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۴۸ به خدمت مقدس سربازی می رود و بعد از بازگشت، به دلیل علاقه ای که به یادگیری فن خلبانی و خدمت به میهن داردادامه مطلب
طبقه بندی: درمحضر شهدا وجانبازان، 
ارسال توسط جواد پورغفار
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدامیك از موضوعات این سایت را بیشتر می پسندیدصفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic