توازن - تحقیقات حسابداری و حسابرسی
وب سایت شخصی جواد پورغفار - ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 25 اسفند 1392

ممکن است شما باهوش‌ترین و قابل‌ترین عضو تیم کاری خود باشید، اما به این معنی نیست که آینده شغلی شما تضمین شده باشد. افراد باهوش نیز مرتکب اشتباهاتی جدی در محیط کاری خود می‌شوند  – اشتباهاتی که می‌توانند تاثیرات پایداری بر شغل آنها بگذارند.
در اینجا ۵ اشتباهی را می‌شماریم که ممکن است افراد باهوش در محیط کاری خود مرتکب شوند:

۱. اینکه نفهمید که رئیس شما برای چه چیزی بیش از همه ارزش قائل است. مهم نیست که شما چقدر در کار مشخصی خوب عمل کنید، اگر که اولیت رئیس شما چیز دیگری باشد. مثلا ممکن است در ارتباط برقرار کردن با مشتریان عالی باشید و حتی برای خوب انجام دادن اینکار زمان بگذارید، اما اگر رئیس شما موفقیت شما را منحصراً در سرعت شما در فروش بداند، احتمالا چندان به چشم او نخواهید آمد. اغلب مواقع، افراد با رئیس خود در مورد اینکه کدام قسمت‌های عملکرد آنها مهم هستند ارتباط برقرار نمی‌کنند و وقتی که به خاطر کار خوب خود در زمینۀ x تشویق نمی‌شوند سردرگم می‌شوند. زیرا نمی‌دانند که رئیس آنها زمینۀ y را می‌خواهد.ادامه مطلب
طبقه بندی: با دانشجویان،  روانشناسی و موفقیت،  دانستنی ها، كامپیوتر،تاریخی، تصویر و...، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 اسفند 1392
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 اسفند 1392

در زمانی که شان و ارزش جز

به دماغ و لباس و ماشین نیست

توی چادر بمان و ثابت کن

ارزش واقعی زن این نیست …!!!

منبع:وبلاگ صمصام
طبقه بندی: با دانشجویان،  مذهبی ، عرفانی،مهدویت،  دانستنی ها، كامپیوتر،تاریخی، تصویر و...، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 اسفند 1392

صد شکر که پیغمبر رحمت داریم

هم دست به دامان ولایت داریم

با ذکر شریف و مستجاب صلوات

امید شفاعت به قیامت داریم

اللّهمّ‌صلّ‌ علی‌ محمّد و آل‌ محمّد
طبقه بندی: با دانشجویان،  مذهبی ، عرفانی،مهدویت،  زندگی و سیره اهل بیت(ع)، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 اسفند 1392

اقتصاد مقاومتی درگرو تغییر سبک زندگی

چگونگی ارتقای سبک زندگی اسلامی در سال حماسه اقتصادی (1)

از زمانی که پای اولین خواستگار به خانه خانواده‌های دختردار باز می‌شود، تمام هم و غم مادراین می‌شود که فلان برند یخچال و ماشین‌لباسشویی، فلان سرویس خواب و مبلمان معروف و فلان سرویس کریستال چک را بخرد تا دخترشان پیش در و همسایه و به قول معروف فک و فامیل و دخترعمو و دخترخاله که به تازگی ازدواج کرده‌اند، سرافکنده نشود.

و از سوی دیگر هم و غم عروس خانم هم فقط این است که بهترین خرید را با  مارک‌های معروف داشته باشد تا بتواند پرستیژی از این طریق برای خود دست و پا کند. و وقتی وارد خانه‌اش می‌شود تمام وسایل باید ست باشد و هیچ‌کم و کسری نداشته باشد.

درست از زمانی که پای مصرف‌گرایی و  غرب‌زدگی در زندگی خانواده‌های ما باز شد و از وقتی سریالهای تلویزیونی به کمک شبکه های مختلف ماهواره‌ای با تبلیغات فریبنده وسایل لوکس و غیرضروری توجه بینندگان بخصوص خانمها را به خود جلب کرد، از همان موقع بود که سبک زندگی اسلامی جای خود را به زندگی اشرافی‌گری و پرتجمل البته در برخی خانواده‌های خود باخته و به اصطلاح متمول داد.

جوانان و زوجهای دم‌بخت برای مهار آمار طلاق، جلوگیری از خشونت و درگیری‌های خانوادگی به خاطر مال دنیا و داشتن وسایل لوکس در شروع زندگی نیازمند الگوی مناسبی از زندگی ائمه معصومین(ع) هستند. حضرت فاطمه‌زهرا(س) دختر پیامبر خدا زندگی خود را در خانه حضرت علی(ع) با یک گلیم ساده، یک سنگ آسیاب و چند تکه ظروف گلی آغاز کرد و چه شیرین و زیبا و چه ساده و بی‌آلایش زندگی کردند.

سبک زندگی اسلامی در سال حماسه اقتصادی تنها منوط به وسایل و لوازم خانه نیست، بلکه در عرصه‌های مختلف تولیدی و اقتصادی، سیاسی و اجتماعی طبق منویات رهبر معظم انقلاب باید در دستور کار همه مسئولان و مردم قرار گیرد.

در این میان برای تحقق حماسه اقتصادی، تبیین سبک زندگی اسلامی می‌تواند نقش‌آفرینی کند.

 ادامه مطلب
طبقه بندی: با دانشجویان،  مقاله نویسی،  مقالات علمی و پژوهشی،  دانستنی ها، كامپیوتر،تاریخی، تصویر و...، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 اسفند 1392

راهبرد اقتصاد مقاومتی در مناقشه‌ی هسته‌ای

گفت‌وگو با دکتر حجت‌الله عبدالملکی

تنظیم و ویرایش: سایت الگوها

در قسمت اول این گفت‌وگو، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی»، به برخی از جنبه‌های حماسه‌ی سیاسی و اقتصادی و الزامات خلق این حماسه اشاره کردند. به اعتقاد ایشان حماسه‌ی سیاسی و حماسه‌ی اقتصادی مکمل و مقوم یکدیگر هستند و مشارکت عمومی از طریق بهبود وضعیت سرمایه‌ی اجتماعی می‌تواند به خلق حماسه‌ی اقتصادی کمک کند. در قسمت دوم، وی با بیان اینکه مسئله‌ی هسته‌ای در شرایط کنونی به عنوان حربه‌ای در دست دشمن قرار گرفته است، به تبیین این موضوع خواهد پرداخت. از دیدگاه دکتر عبدالملکی، اصرار بر مسئله‌ی هسته‌ای، ممکن است موجب دردسرهایی در کوتاه‌مدت شود، اما در بلندمدت با مقاومت ملت ایران در برابر تلاش استکبار جهانی، باعث پیشرفت در اقتصاد خواهد شد.

 

سؤالی که می‌توان مطرح کرد آن است که آیا پیگیری حقوق اساسی کشور، مثل بحث حق هسته‌ای در سطح بین‌المللی، می‌تواند مشکلاتی برای توسعه و رشد اقتصادی ما ایجاد کند؟ به بیان دیگر، آیا واقعاً ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی استکبار معضل دشواری برای رسیدن به اهداف اقتصادی ما محسوب می‌شود؟ادامه مطلب
طبقه بندی: با دانشجویان،  مقاله نویسی،  مقالات علمی و پژوهشی،  دانستنی ها، كامپیوتر،تاریخی، تصویر و...، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 اسفند 1392

دو سطح یک اقتصاد مقاوم

نویسنده: دكتر سید احسان خاندوزی

تنظیم و ویرایش: سایت الگوها

در یک سال اخیر، اغلب سیاست‌گذاران و فعالان اقتصادی و عموم مردم ما ابعاد نبرد اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران را به نحو ملموسی درك كرده‌اند. بدون تعارف و تملق باید گفت هرچه زمان می‌گذرد، اهمیت طرح و مدل اقتصاد مقاوم كه رهبر انقلاب از فروردین‌ماه سال ۱۳۸۶ مطرح كردند، بیشتر آشكار می‌شود. این یعنی الگو و سازماندهی متفاوتی از اقتصاد ایران كه باید آسیب‌پذیری بیرونی را كمتر و توان و انعطاف‌ درونی را بیشتر كند.

شاید بتوان مهم‌ترین مؤلفه‌ی شناخت یك اقتصاد مقاوم را همانا «تداوم رشد در شرایط فشارهای بیرونی» برشمرد. دست‌ كم می‌توان دو سطح اقتصاد مقاوم را این‌گونه تعریف كرد:


الف. نصاب اقتصاد مقاومتی (موقعیت كمینه)

برای این‌كه یك سیستم دارای حداقل استانداردهای اقتصاد مقاومتی باشد، باید در چهار ركن آسیب‌زدایی كرده باشد. به بیان دیگر، در صورت آسیب‌پذیری اقتصاد از كانال یك یا چند ركن زیر، اساساً امكان مقاومت به حداقل می‌رسد و سرریز این ناتوانی موجب عقب‌نشینی در سیاست‌های خارجی یا نزول مقبولیت‌ داخلی می‌شود. بر این اساس، كف یا كمینه‌ی یك اقتصاد مقاوم را می‌توان در شروط لازم زیر یافت:ادامه مطلب
طبقه بندی: با دانشجویان،  مقاله نویسی،  مقالات علمی و پژوهشی،  دانستنی ها، كامپیوتر،تاریخی، تصویر و...، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 اسفند 1392

اقتصاد مقاومتی و برنامه رئیس جمهور آینده

گزیده بیانات مقام معظم رهبری درباره وظیفه رئیس جمهور در تحقق اقتصاد مقاومتی

تنظیم و ویرایش: سایت الگوها

 

 

 

اقتصاد مقاومتی، مبنای سیاستهاى اقتصادی

روزمرّه فكر كردن در مسائل اقتصادى، مضر است؛ تغییر سیاستهاى اقتصادى به طور دائم، مضر است - در همه‌ى بخشها، بخصوص در اقتصاد - تكیه كردن بر نظرات غیر كارشناسى، مضر است؛ اعتماد كردن به شیوه‌هاى تزریقىِ اقتصادهاى تحمیلى شرق و غرب، مضر است. سیاستهاى اقتصاد باید سیاستهاى «اقتصاد مقاومتى» باشد - یک اقتصاد مقاوم - باید اقتصادى باشد كه در ساخت درونىِ خود مقاوم باشد، بتواند ایستادگى كند؛ با تغییرات گوناگون در این گوشه‌ى دنیا، آن گوشه‌ى دنیا متلاطم نشود؛ این چیزها لازم است. رئیس جمهورى كه می خواهد این كشور بزرگ را اداره كند، این راه پرافتخار را به كمك مردم و براى مردم طى كند، باید این چنین خصوصیاتى داشته باشد. رابعاً باید تهذیب اخلاقى داشته باشد؛ نپرداختن به حواشى. اینها چیزهاى لازمى است. بنده توصیه‌ام به همه‌ى دولتها همیشه همین بوده است. می دانید من از دولتها و از رؤساى جمهور در طول این سالهاى متمادى همواره حمایت كردم؛ توصیه هم كردم، در موارد متعدد و زیادى از آنها توضیح هم خواستم. تكیه این بوده است كه براى مردم هزینه درست نكنند، مشكل درست نكنند، دغدغه‌آفرینى نكنند، مردم را دچار تشویش و نگرانى نكنند؛ البته وعده‌ى بیخود و بى‌مبنا هم ندهند، درِ باغ سبزهاى بى‌منطق هم باز نكنند؛ منطقى، معقول، منطبق با واقعیت و با توكل به خداى متعال حركت را پیش ببرند؛ ان‌شاءاللَّه در آینده  هم باید همین جور باشد.1

 ادامه مطلب
طبقه بندی: با دانشجویان،  مقاله نویسی،  مقالات علمی و پژوهشی،  دانستنی ها، كامپیوتر،تاریخی، تصویر و...، 
ارسال توسط جواد پورغفار

الزامات اقتصاد مقاومتی و ارتباط آن با الگوی سبک زندگی

تنظیم و ویرایش: سایت الگوها

 

مقدمه

با توجه به تحریم‌های گسترده اقتصادی، نفتی، مالی، بانکی، دارویی و بهداشتی از سوی مستکبرانی چون آمریکا و کشورهای غربی که به ظاهر مدعی دفاع از حقوق بشر و برقراری امنیت و صلح در جهان هستند، باید با عزم و اراده ملی، و درایت و مدیریت عقلانی و مسئولانه بیش از پیش دولت و دستگاه‌های مربوطه، بار دیگر با پیروزی و سربلندی از این توطئه و دسیسه دشمنان قسم خورده اسلام، انقلاب و مردم شریف ایران، سربلند بیرون بیاییم.

رسانه‌های گسترده دشمنان در سراسر جهان با شگردهای مختلف رسانه‌ای درصدد منزوی کردن و تحت فشار قرار دادن ملت ایران به منظور کوتاه آمدن از مواضع و حقوق خود در بهره‌گیری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای هستند و متأسفانه نابخردی و ضعف برخی مسئولان در عدم برنامه‌ریزی مناسب اقتصادی و مدیریت هوشمندانه در خنثی کردن این توطئه‌ها، سبب شده است تا بار بیشتری بر دوش مردم عزیز تحمیل شود.

اقتصاد ایران دارای بخش‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی بالقوه‌ای است که نیازمند یک برنامه بلندمدت و همه جانبه‌نگر در بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها، موهبت‌های الهی و منابع انسانی کارآمد است تا با تخصیص بهینه این منابع، آینده اقتصادی ایمن‌تر و پررونق‌تری را برای نسل‌های بعدی رقم زند و آنچه مسلم است آن است که تحریم‌ها به هیچ وجه تهدیدی برای اقتصاد ایران نیست مگر آنکه با مدیریت شتابزده و غیرمسئولانه و عدم توجه به ظرفیت عظیم اقتصاد ایران این امر رخ دهد.ادامه مطلب
طبقه بندی: با دانشجویان،  مقاله نویسی،  مقالات علمی و پژوهشی،  دانستنی ها، كامپیوتر،تاریخی، تصویر و...، 
ارسال توسط جواد پورغفار
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 21 اسفند 1392

نقشه‌ی راه اقتصاد مقاومتی

نویسنده: مرتضی فیروزآبادی

تنظیم و ویرایش: سایت الگوها

مقام معظم رهبری برای نخستین بار در سال ۱۳۸۹ ضرورت پدیدآوردن اقتصاد مقاومتی۱ در كشور را عنوان كردند. پس از آن نیز بر ثمربخش بودن اقتصاد مقاومتی، اهمیت برنامه‌ریزی و ثبات برنامه‌های اقتصادی، مدیریت مصرف، كاهش اتكا به درآمدهای نفتی و نیز مردمی‌كردن اقتصاد، اهمیت شركت‌های دانش‌بنیان، اجرای سیاست‌های كلی اصل ۴۴ و حمایت از تولید مكرراً تأكید داشته‌اند.۲ مجموعه‌ی این موارد نشان می‌دهد كه بنا به تشخیص ایشان، این موضوع برای آینده‌ی كشور بسیار مهم است. از این رو باید مد نظر اقشار مختلف جامعه و از جمله اساتید و دانشجویان قرار گیرد. این نوشتار در پی آن است كه ابعاد اهمیت این موضوع را بررسی كند و رئوس موضوعاتی را تشریح نماید كه باید در كشور مد نظر قرار گیرد.

 ادامه مطلب
طبقه بندی: با دانشجویان،  مقاله نویسی،  مقالات علمی و پژوهشی،  دانستنی ها، كامپیوتر،تاریخی، تصویر و...، 
ارسال توسط جواد پورغفار
آخرین مطالب
(تعداد کل صفحات:3)      [1]   [2]   [3]  

آرشیو مطالب
نظر سنجی
كدامیك از موضوعات این سایت را بیشتر می پسندیدصفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات